13 Yıldız Tohumculuk

İletişim

Telefon

0850 346 1313

Adres

Eskişehir

Hakkımızda

13 Yıldız Tohumculuk

13 YILDIZ TOHUMCULUK
13 YILDIZ TOHUMCULUK

13 YILDIZ TOHUMCULUK faaliyetlerini 13 YILDIZ GRUP TARIM VE TOHUM SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ altında yürütmektedir.

%100

YERLİ VE MİLLİ TOHUMCULUK

13 YILDIZ TOHUMCULUK A.Ş. 2013 yılında Dr. Vehbi Eserin danışmanlığında ilk tohumlarını ıslah etmeye başlayarak yerli ve milli tohumculuğun gelişmesi için 2018 yılında faaliyete geçmiştir. Şirketin genel merkezi İstanbul, tohumluk üretim ve Ar-Ge istasyonu Eskişehir, tarım marketi şubesi Hatay'da bulunmaktadır.

Şirketimiz, güçlü alt yapısı, tecrübeli personelleri ile yerli ve milli tohumculuğun gelişmesi ve Türk tarımının dışa bağımlılığından kurtulması yolunda önemli adımlar atmaktadır. Bu vizyon doğrultusunda Eskişehir/Sivrihisar'da 30.000m2'lik arazi üzerinde depolar dahil 10.000m2'lik kapalı alanda ayda 5.000 ton eleme kapasitesine sahip son teknoloji üretim tesisimiz aktif olarak çalışmaktadır.

Firmamız tohumculuk Sektöründe lider olmanın gerektirdiği sorumluluk ile milletimizin ihtiyacı olan üstün adaptasyon yeteneğine sahip, kuraklığa, hastalıklara ve zararlılara dayanıklı, yüksek verimli ve kaliteli yerli imkânlarla geliştirilmiş yeni çeşitlerle çiftçimizin, sanayicimizin ve tüketicimizin taleplerini karşılamaktadır. Bu sorumluluklar doğrultusunda ekmeklik ve makarnalık buğday, arpa, pamuk, ayçiçeği, mısır, yazlık ve kışlık sebze ıslahı çalışmalarımız neticesinde Türkiye'nin en verimli ekmeklik buğdayı olan HÜSEYİNBEY, en kaliteli ekmeklik buğdayı DELABRAD-2, yüksek elyaf kalitesi ve çırçır randımanına sahip HİLAL-2000 başta olmak üzere ekmeklik buğdayda BEYAZ-1, BİR YILDIZ, İKİ YILDIZ, DÖRT YILDIZ, ALTI YILDIZ, YEDİ YILDIZ, SEKİZ YILDIZ, DOKUZ YILDIZ, ONBİR YILDIZ, Hıyarda Kalem, Akide, Biberde Beyit, Hane, Kavunda Murat, Zafer ve Domateste Turna, İstiklal çeşitleri geliştirilmiştir. Ayrıca 33 adet ekmeklik ve makarnalık buğday çeşit adayımız tescile hazırlanmaktadır.

13 YILDIZ TOHUMCULUK ve 13 YILDIZ YETİMLER VAKFI iş birliği ile yürütülen ''EKİLMEMİŞ TOPRAK KALMASIN PROJESİ'' kapsamında ihtiyaç sahibi çiftçilerimize tohum, gübre ilaç ve gıda yardımı başta olmak üzere her türlü desteği sağlamaktayız. Ayrıca firmamız yurt içi veya yurt dışında; yetimler ve öksüz çocuklar başta olmak üzere; savaş, doğal afet, fakirlik vb. sebeplerle mağduriyet yaşayanların maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamak için 2022 yılından itibaren 13 YILDIZ YETİMLER VAKFI ile ortak hareket ederek tüm imkânlarını seferber etmektedir.

Gayretimiz, üreticilerin yerli ve milli çeşitlerle üretim yapması, sanayi alanında yerli çeşitlerle elde edilen ürünlerin kullanılması, tüketicilerin genetik ve fiziksel olarak temiz ve kaliteli ürün tüketmesi, tohumculuk sektörünün yerli imkânlarla gücünün daha da yükseltilmesidir. Biz bunlar için yola çıktık. Gayret bizden Tevfik ALLAH (C.C)'dan.

Paylaş: